خرید آنلاین و حضوری امکان ارسال به سرار کشور
بالمان Balmain

بالمان Balmain

برند بالمان

برند فرانسوي بالمان توسط پير بالمان در سال ١٩٤٥ تاسيس شد . و در زمينه ي لباس هاي دست دوز ( اوت كوتور ) ، لباس هاي اماده ( ready-to -wear ) و عطر و جواهرات فعاليت ميكند
.او طراح مد فرانسوی و بنیانگذار پیشرو در خانه مد Balmain پس از جنگ بود. وی که به دلیل ظرافت شناخته شده بود ، هنر لباس سازی را “معماری حرکت افراد” توصیف کرد
پير بالمان متولد ١٩١٤ در فرانسه ميباشد ، مرگ او در ٦٨ سالگي در تاريخ ۱۹۸۲٫۶٫۲۹ میباشد.

اولیویه روستن ، نابغه برند بالمان

ولیویه روستن در سال ۲۰۱۱ در سن ۲۴ سالگی به عنوان مدیر نوآوری بالمان منصوب شد! وی جوانترین طراح فرانسوی از زمان ایو سن لوران است که به همچین مقامی رسیده است . او در میان طراحان فرانسوی با ۴٫۶ میلیون فالوور ، بیشترین دنبال کننده را در اینستاگرام دارد .

بیوگرافی :
او در شهر بردو متولد شده و زمانی که ۴ ماهه بوده از یتیم خانه ای به سرپرستی گرفته شده است . در ۱۷ سالگی به تشویق خانواده اش اول به خواندن حقوق مشغول شده ولی خیلی سریع رشته ی حقوق را برای تحصیل در مدرسه ی هنر برتر و تکنیک در مد به پاریس آمد. خودش می گوید دیدن کت شانل مادر بزرگش برای اولین بار در کودکی ، باعث شد که نظرش به مد جلب شود.در سال ۲۰۰۳ فارغ التحصیل شد و به ایتالیا میرود تا برای برند روبرتو کاوالی به عنوان طراح کار کند . استعداد فوق العاده ی او باعث شد که وی به عنوان طراح برای برند روبرتو شروع به کار می کنه و خیلی سریع خودش را به بالاترین مقام های بخش طراحی خانم ها می رساند.

بالمان
در سال ۲۰۰۹ برای طراحی لباس های آماده ی پوشیدن (Ready to wear ) به برند بالمان آمد و با مدیر هنر و نواوری آن زمان بالمان ،کریستوف دکارنین، شروع به کار کرد و خیلی به او نزدیک بود و کریستوف نقش منتور و مربی را برای اولیویه داشت . در سال ۲۰۱۱ این برند اولیویه را به عنوان طراح اصلی این برند معرفی کرد . اولیویه می گوید که خیلی ها بعد از این تصمیم از بالمان رفتند و کنار کشیدند و برای آنها سخت بود که ببینند شخص جوانی مانند من به این مقام رسیده است . و تنها کسانی که باور داشتند من استعداد دارم ، در کنار من ماندند . او اهداف والایی برای این برند دارد و می گوید که تصمیم دارد این برند را جهانی کند تا هر کسی از هر قاره ای در مورد این برند بداند . از زمان ورود اولیویه به بالمان این برند ۱۵ تا ۲۰ درصد درآمدش زیاد شده است و مغازه هایی در نقاط مختلف از جمله نیویورک باز کرده است .در سال ۲۰۱۷ بالمان و لورال شروع به همکاری کردند و لورال رژ لب هایی با طراحی اولیویه به بازار عرضه کرد.ناگفته نماند که تا قبل از ورود اولیویه ، این برند رو به ورشکستگی بود ولی حالا به لطف طرح های سنگین و جسور او در دنیای مد و میان سلبریتی ها حرفی برای گفتن دارد. البته ناگفته نماند که همکاری این طراح فقط محدود به بالمان نیست . او برای برند اچ اند ام و باله ی اپرای پاریس هم کلکسیونی طراحی کرده است .

منبع الهام :
این طراح فرانسوی منبع الهامش را قدرت زنان می داند .و می خواهد با طرح های برجسته و جسورش به زنان قدرت ببخشد.در مصاحبه اش با ووگ بریتانیا گفته که زنانی که بالمان می پوشند جنگنده ، قدرتمند و قوی اند و زنانی هستند که دنیا را عوض می کنند .

اولیویه و شبکه های اجتماعی
ارتباط خوب اولیویه با مدل ها و سلبریتی ها و سلفی های زیادی که با آنها می گیرد ، کمک به افزایش فالوور ها و محبوبیت این برند فرانسوی کرده است و موجب شده که دنبال کننده های اکانت اینستاگرام این برند از مرز ۷ میلیون گذر کند .بالما از دنبال کنندگان و سلبریتی ها و مدل هایی که لباس های این برند را می پوشند ،به عنوان ارتش بالمان یاد می کند (BalmainArmy#) و از اینستاگرام برای ارتباط با مخاطبینش استفاده می کند .

آخرین کلکسیون بالمین در هفته مد مردان پاریس
در فشن شوی بالمان که اخیرا در هفته ی مد مردان پاریس به پا شد ، طرح های آمریکایی مانند پرچم آمریکا ، لباس های جین و… به چشم می خورد . اولیویه همیشه از علاقه اش به امریکا و فرهنگشون گفته است و از طریق موسیقی افرادی مانند بریتنی و مایکل جکسون با این فرهنگ آشنا شده است . از نظر او آمریکا سرزمین امکان ها است و هر اتفاقی آنجا می تواند رخ دهد .

Balmain Couture Collection 2019

نمونه هاي ديگري از طراحي هاي اوليويه